4x o tom, ako použiť Instagram video pre svoj biznis

Instagram videoNetajím sa tým, že mám rada Instagram. Nie som najlepšia fotografka, a Instagram to vie vďaka svojim filtrom ututlať a navyše dodá mojim fotkám aj určitý šmrnc. Keď som si však pred pár dňami stiahla do svojho iPhonu update Instagram appky s funkciou videa, okamžite ma to nadchlo. Ako ste si už dávnejšie mohli prečítať vidím v Instagrame veľký potenciál, čo sa týka reklamy. Video moje presvedčenie ešte utvrdilo. Treba ísť so svojím biznisom na Instagram!

Instagram sa dnes môže pochváliť už cca 130 miliónmi užívateľov, to už je číslo kvôli ktorému sa treba zamyslieť nad tým, ako túto “skupinku” osloviť. Už zdieľanie fotografií sa stalo okamžite veľmi populárnym nielen pre milióny súkromných osôb, ale aj pre množstvo väčších či menších firiem, ktoré pomocou vhodne zachyteného okamihu na fotografii oslovujú svojich potenciálnych zákazníkov. Pridanie funkcie krátkeho videa (max 15 sekúnd) spravilo túto platformu ešte zaujímavejšou a použiteľnejšou. Teraz možeme zdieľať aj príbehy, ktoré zachytiť obrázkom nestačí.

Idete do toho? Tak tu sú moje štyri tipy ako použiť Instagram video na marketingové účely.

Predstavenie nového produktu

Plánujete uviesť na trh nový produkt alebo službu? Predstavte ho novým spôsobom. Kreativite sa medze nekladú, jediným obmedzením pre vás je hranica 15 sekúnd. Nechajte zákazníkov nahliadnuť do zákulisia príprav, vytvorte atmosféru očakávania z uvedenia vášho nového produktu. Možno vás prekvapí koľko nových predobjednávok takto získate.

Priblíženie atmosféry vo vašej firme

Zákazníci radi vidia, že aj vy ste ľuďmi z mäsa a kostí. Dovoľte im nakuknúť do vašej kuchyne, nechajte ich pozdraviť sa s kľúčovými ľuďmi vašej firmy, spravte záznam z pracovných raňajok, vianočného večierku či hackatonu.

Porovnávačky

Je váš produkt lepší ako konkurenčný? Teraz máte možnosť to dokázať. Krátke porovnávacie video povie viac ako akýkoľvek text. Buďte kreatívni a ukážte, že ste najlepší.

Zákaznícke videá

Skúste motivovať svojich spokojných zákazníkov, aby vytvárali videá, ktoré sprostredkujú ich skúsenosti ostatným. Nie je lepšej reklamy ako odporúčania od vašich zákazníkov. A navyše úplne zadarmo!

Video je zatiaľ možné nahrávať len priamo cez aplikáciu (u fotografií je možné použiť aj obrázky uložené v telefóne), dajú sa nahrávať po sekciách, nevydarenú sekciu je možné jednoducho zmazať. Upravovať videá vie Instagram prostredníctvom 13 filtrov plus špeciálnej funkcie Cinema, ktorá dokáže upokojiť video natočené roztrasenými rukami. Instagram videá je samozrejme možné jedným klikom zdieľať na Facebooku (bodaj by nie keď ho Facebook vlastní :).

Teším sa na vaše videjká, budem rada ak mi sem nejaké nasharujete.

Doplnené 8.8.2013 – Instagram v najnovšej verzii pridal možnosť uploadovať a upravovať video priamo z albumov v telefóne, rovnako ako pri fotkách. Už nie viac nutné nahrávať video priamo cez aplikáciu Instagram.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *