Automatická odpoveď na email

Dovolenkový tip – Automatická odpoveď na e-mail

Dnes je prvý letný deň a my máme pre vás jeden malý letný tip, ako si užívať dovolenku bez nutnosti riešiť e-mailovú komunikáciu.

Automatická odpoveď na e-mail je užitočná funkcia, ktorú mnohí z vás pravidelne používajú počas svojej neprítomnosti, najmä v pracovnej a biznis e-mailovej komunikácii. Jednoducho si nastavíte odkedy dokedy bude server za vás odpovedať na prichádzajúce e-maily správou s prednastaveným textom. Tí, čo vám píšu vďaka automatickej odpovedi nemusia zbytočne čakať na vašu odpoveď, môžu sa zatiaľ zariadiť inak. Ako si “autoresponder” nastavíte na našom webhostingu?

Prihlásite sa do administrácie e-mailových schránok, buď cez Zákaznícku zónu  WebhostingY.sk alebo priamo na adrese “mail.vasadomena.sk”. V mojom prípade som išla priamo na adresu mail.webhostingy.sk a prihlásila som sa zadaním svojej celej e-mailovej adresy a heslom k tejto schránke.

Prihlásenie sa do administrácie e-mailových schránok

Prihlásenie sa do administrácie e-mailových schránok

Po prihlásení vidím nastavenia pre moju e-mailovú schránku. V menu “Akce” vyberiem možnosť “Automatická odpověď”.

Po prihlásení sa

Po prihlásení sa

Otvorí sa mi menu pre Automatickú odpoveď. Vyberiem si možnosť “Zapnout”.

Menu pre Automatickú odpoveď

Menu pre Automatickú odpoveď

Následne upravím text správy, ktorá sa bude používať ako automatická odpoveď a svoju voľbu potvrdím kliknutím na tlačidlo “Odeslat”.

Úprava textu správy

Hotovo, krásnu dovolenku prajem!

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *