Krajšie reklamy na Facebooku so Shutterstockom

Krajšie reklamy na Facebooku so Shutterstockom

Reklamy na Facebooku prinášajú veľkú novinku, môžete jednoducho umiestnovať k svojim reklamám kvalitné obrázky z knižnice Shutterstock a to celkom zadarmo.

Nájsť k reklame správny obrázok nie je jednoduché, obrázok musí v prvom rade zaujať. Na Facebooku je dnes niekoľko reklamných plôch a na nich množstvo reklám, ktoré na návštevníkov pôsobia často pomerne agresívne a málokto číta v prvom kole text reklamy. Obrázok je to prvé a často jediné, čo má nádej, že návštevníka zaujme.

Doteraz ak som chcela do reklamy umiestniť obrázok, väčšinou som siahala práve do knižnice Shutterstocku, kde som vhodný obrázok vyhľadala, použila ho a samozrejme si zaň zaplatila. Dnes už to nebude potrebné, Shutterstock, knižnica sa s vyše 25 miliónmi obrázkov, uzavrel dohodu s Facebookom, ktorá prináša množstvo obrázkov pre zadávateľov reklám na Facebooku zadarmo. Obrázky zo Shutterstocku je možné priamo vyhľadávať a prezerať v nástroji pre tvorbu Facebook reklám.

Vyhľadávanie v Shutterstocku

 

Prečo to pre nás Facebook robí?

Veľa zadávateľov reklám si neuvedomuje dôležitosť obrázkov v reklamách a používajú často naozaj nemožné obrázky. Ich reklama následne nikoho neupúta, má málo preklikov, cena prekliku rastie a pre zadávateľa reklamy sa stáva drahšou. To sa zadávateľovi reklamy nepáči a po pár pokusoch reklamu na FB zruší, Facebook tým samozrejme prichádza o zisk. Ak však FB ponúkne tomuto zadávateľovi reklamy kvalitné obrázky zadarmo, môže mu pomôcť zlepšiť jeho reklamné kampane a udržať si ho ako zákazníka. A peniažky do pokladnice Facebooku sa sypú :)

Čo na to poviete? Vyskúšate?

Facebook ohlásil aj ďalšie zmeny, najdete ich v blogposte Big Updates for Small Businesses: New features for Advertisers and Page Admins.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *