Nastavenie e-mailovej schránky v iPhone (návod)

Nastavenie e-mailovej schránky v iPhone (návod)Keďže e-mail je nielen jeden z mojich obľúbených komunikačných kanálov, ale aj môj základný pracovný nástroj, bol v podstate prvou z vecí, ktorú som na svojom novom iPhone nastavovala. Síce nie som úplný začiatočník a tento kúsok je už mojím tretím v poradí, ale aj tak som trošku v istej chvíli zaváhala, preto si myslím, že tento návod, ako si nastaviť e-mailovú schránku v iPhone (vytvorenú na doméne hostovanej u nás), bude našim zákazníkom nápomocný a možno nielen im.

Tak ako pri všetkých ostatných nastavovačkách, začneme otvorením aplikácie “Nastavenia” a výberom možnosti “Mail, kontakty, kalendáre”. Otvorí sa Vám nasledovná obrazovka.

Pridať účet

Ako celé Menu v iPhone, aj toto je veľmi intuitívne a jednoduché. Ako vidno na obrázku, ja už v tejto chvíli dve e-mailové schránky nastavené mám, teraz budem teda pridávať ďalšiu.

Pridať účet - iný

Takže klik na voľbu “Pridať účet…”. iPhone nám ponúkne viac možností, volíme tu poslednú “Pridať iný”.

Na ďalšej obrazovke neriešime nič iné, opäť len potvrdíme, že chceme “Pridať účet”.

Pridať účet - iný 2

Otvorí sa nám tabuľka, kde vypíšeme
Meno – bude sa zobrazovať ako meno odosielateľa, keď pošlete e-mail, odporúčam nastaviť si rovnaké meno máte nastavené vo svojom bežnom e-mailovom klientovi napr. Outlook.
Email – celá e-mailová adresa schránky, ktorú ste si už vytvorili napr. nieco@vasa_domena.sk.
Heslo – heslo k vašej e-mailovej schránke, ktoré ste si zvolili pri vytváraní e-mailovej schránky.
Popis – skrátený názov e-mailu, ktorý budete vidieť v Menu iPhonu napr. Pracovný e-mail.
Údaje potvrdíme klikom na “Ďalej”.

Nový účet

Otvorí sa nám najdôležitejšia obrazovka, v ktorej nastavíme všetko potrebné pre korektné prijímanie a odosielanie e-mailov.

Spravila som radšej dva obrázky z tej istej obrazovky, aby to bolo prehľadnejšie, keďže je potrebné rolovať nadol. V prvom kroku si overíme či je zvolený protokol IMAP (znamená to, že budeme k pošte pristupovať priamo na server, ale pošta sa nám nestiahne do telefónu, ale ostane na serveri, teda si ju skôr alebo neskôr budeme môcť stiahnuť do počítača). “Meno”, “Email” a “Popis” máme už predvyplnené. V druhom kroku nastavíme servre pre prijímanie a odosielanie pošty.

Server prichádzajúcej pošty
Host – mail.vasa_domena.sk
Meno – celá e-mailová adresa schránky, ktorú ste si už vytvorili napr. nieco@vasa_domena.sk.
Heslo – heslo k vašej e-mailovej schránke, ktoré ste si zvolili pri vytváraní e-mailovej schránky.

Server odchádzajúcej pošty
Host – mail.vasa_domena.sk
Meno – celá e-mailová adresa schránky, ktorú ste si už vytvorili napr. nieco@vasa_domena.sk.
Heslo – heslo k vašej e-mailovej schránke, ktoré ste si zvolili pri vytváraní e-mailovej schránky.

IMAP

Servery pre mail

Ako ste si možno všimli, nastavenia oboch servrov sú rovnaké, len pozor na preklepy, najmä pri heslách. Údaje opäť potvrdíme kliknutím na “Ďalej”.

Nesprávne heslo

Pravdepodobne vám vyskočí hláška, že meno a heslo, ktoré ste zadali je nesprávne. Nezľaknite sa, táto hláška vyskočí aj v prípade, že ste údaje zadali správne. Pre istotu si ich skontrolujte a opäť potvrďte kliknutím na “Ďalej”. Objaví sa vám ďalšia nie veľmi priateľsky vyzerajúca hláška o tom, že vo svojom účte nebudete môcť odosielať a prijímať e-maily. Neberte ju vážne :). Kliknite na “Uložiť”.

Uložiť

Najťažšie za nami, teraz to už bude hračka.

Povolenie e-mailu

Tu zvoľte možnosť “Mail” a potvrďte kliknutím “Uložiť”.

Pridaný e-mailový účet

Vaša e-mailová schránka sa pridá do zoznamu účtov.

Teraz sa tlačítkom “Home button” (to jediné, čo na iPhone je) vráťte na úvodnú obrazovku a spustite aplikáciu Mail. Otestujte si funkčnosť nastavenia prijímania a odosielania pošty zaslaním testovacích správ. Keď všetko prebehne hladko, môžete začať využívať svoju e-mailovú schránku naplno prostredníctvom vášho iPhonu.

Ak by sa to však náhodou nepodarilo, čo ale nepredpokladám, moji kolegovia sú tu pre vás – píšte im na našu podporu.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

3 názory na “Nastavenie e-mailovej schránky v iPhone (návod)”

  1. nikto sem este nepisal, ale podla vyhladavania je to prvy odkaz, cize pouzivane. takze za vsetkych vdaka, vzdy pri nastavovani noveho zariadenia otvorim tento clanok :-)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *