Reklamy neziskových organizácií na Google zadarmo - Google Ad Grants

Reklamy neziskových organizácii na Google zadarmo – Google Ad Grants

Skvelá správa pre slovenské neziskové organizácie! Google zaradilo Slovensko medzi oprávnené krajiny na zúčastnenie sa programu Google Ad Grants – verziu nástroja Google AdWords™ na online inzerciu, ktorá je určená špeciálne pre neziskové organizácie.

Google Ad Grants umožňuje neziskovým organizáciám propagovať ich poslanie a iniciatívy na stránkach s výsledkami vyhľadávania Google tým, že im poskytuje bezplatnú inzerciu v hodnote až 10 000 USD mesačne.

Podmienky používania

Neziskové organizácie si vytvárajú a spravujú svoje vlastné účty v AdWords podobne ako platiaci inzerenti, ale na ich účasť sa vzťahujú nasledujúce obmedzenia:

  • denný rozpočet je nastavený na 329 USD, čo približne zodpovedá sume 10 000 USD mesačne.
  • limit pre maximálnu CZK (cenu za kliknutie) je 2,00 USD.
  • môžu využívať iba kampane so zacielením na kľúčové slová.
  • ich reklamy sa zobrazujú len na stránkach s výsledkami vyhľadávania Google.
  • môžu používať iba textové reklamy.

Kto sa môže získať bezplatnú inzerciu?

Organizácie registrované ako organizácie verejne prospešné či organizácie zriadené pre verejne prospešné účely podľa zákona č. 213/1997 Z.z. o neziskových organizáciách poskytujúcich všeobecne prospešné služby alebo zákona 34/2002 Z.z. o nadáciách alebo so zákonom 147/1997 Z.z. o neinvestičných fondoch alebo v súlade so zákonom č. 83/1990 Z.z. o združovaní občanov ako občianské združenie s funkčným webom, na ktorom prevláda vlastný obsah (Upravené 5.1.2015).

Detaily služby a kvalifikačné predpoklady.

Prihláška do Google Ad Grants.

Prezentačné video služby

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

2 názory na “Reklamy neziskových organizácii na Google zadarmo – Google Ad Grants”

  1. Update – niekoľko neziskových organizácii nás upozornilo, že službu nemôžu využiť, tak som sa na to pozrela bližšie. Je pravdou, že Google definuje oprávnených užívateľov veľmi úzko, nezahŕňajú najrozšírenejšiu formu neziskových organizácií – občianske združenia, ale ani napr. účelové zariadenia cirkvi a náboženských spoločností (v tejto forme poskytújú charitatívne služby cirkvi). Je škoda, že tento úžasný projekt nie je zatiaľ prístupný všetkých neziskovkám na Slovensku, ktoré sa venujú charite, verím však že Google AdGrants časom rozšíri aj na nich. Budem to sledovať a dám vedieť :)

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *