Zmena v registrácii generických domén

Zmena v registrácii generických domén

Vzhľadom na zmenu pravidiel ICANN s účinnosťou od 1.1.2014 nastala zmena v registrácii generických domén, teda najmä domén .com, .net, .org, .info, .biz. Registrácia bola doplnená o ďalší povinný krok, validáciu kontaktov.

Po novom dostanete po registrácii generickej domény, ako jej držiteľ, email, v ktorom budete požiadaný o potvrdenie správnosti (validáciu) kontaktných údajov pre danú doménu. Email bude zasielaný v českom a anglickom jazyku. Validáciu uskutočníte kliknutím na odkaz uvedený v emaili a následnou autorizáciou kontaktov na stránke, ktorá sa vám otvorí.

POZOR – Validáciu kontaktov je potrebné vykonať do 15 dní od registrácie domény, inak bude doména deaktivovaná až kým kontakty nepotvrdíte.

Ak registrujete viac domén, nemusíte potvrdzovať kontakty pre každú novozaregistrovanú doménu, na validáciu budete oslovený iba raz za tri mesiace.

Ak sa Vám článok páčil, zdieľajte ho s priateľmi na
Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+

Michaela Balážová

Miluje svoju rodinu, dobré jedlo a krásne veci. Vášnivo sa zaujíma o sociálne siete, média a nové nápady. Vo WebhostingY.sk má na starosti marketing.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *