PODPORA

Čo všetko potrebujem na sprevádzkovanie web stránky?

Na sprevádzkovanie web stránky potrebujete tri základné veci:

Web stránku - potrebujete mať vytvorenú webovú stránku. Web stránku si môžete vytvoriť sami alebo si ju dáte vytvoriť na zákazku.

Doménu - jedná sa o doménové meno (internetovú adresu) Vašej web stránky. V tvare www.nieco.sk alebo www.nieco.eu. Môžete si vybrať doménu s rôznymi koncovkami. Napríklad: .sk, .eu, .com a podobne. Na základe vybranej domény budete môcť mať aj emailové adresy v tvare vasemeno@nieco.sk alebo info@nieco.sk. Ak si vyberiete napríklad doménu lacneknihy.sk tak budete mať web dostupný na adrese www.lacneknihy.sk alebo lacneknihy.sk. Emailové adresy potom budete mať v tvare jan.kovac@lacneknihy.sk, info@lacneknihy.sk, shop@lacneknihy.sk. Názvy emailových adries pred znakom @ si môžete vybrať sami podľa toho ako budete potrebovať.

Webhosting - na to aby bola Vaša web stránka stále dostupná na internete, je potrebné aby bola umiestnená na spoľahlivom serveri (počítači), ktorý je pripojený do internetu a je NONSTOP v prevádzke. Webhosting Vám zabezpečí umiestnenie web stránky na takýto server. V rámci webhostingu si predplatíte vyhradený priestor a výkon na serveri, ktorý bude k dispozícii pre Vašu web stránku. V rámci webhostingu sú k dispozícii aj emailové služby, takže okrem prevádzky web stránky máte k dispozícii aj emailový server, cez ktorý môžete prijímať aj odosielať elektronickú poštu. Webhostingové balíky sa od seba líšia parametrami ako veľkosť prenajatého priestoru, počet web stránok, ktoré na danom hostingu mozete prevádzkovať a podobne.