PODPORA

Ako si nainštalovať Wordpress

Jednoduché riešenie ako si môžete na našom webhostingu vytvoriť web stránku, je použiť redakčný system WordPress. Po inštalácii WordPressu si v ňom môžete sami vytvoriť modernú web stránku bez nutnosti programovania.

Postup inštalácie

1. Stiahnite si z internetu WordPress. Vždy najnovšiu verziu WordPressu v slovenskom jazyku si môžete stiahnuť na WordPress.org Slovensko

2. Rozbaľte stiahnutý .zip archív. Rozbalením získate súbory a adresáre systému WordPress.

3. Pripojte sa do FTP priestoru vašeho webhostingu u nás. Na náš server cez FTP sa pripojíte pomocou FTP klienta, napríklad Total Commander, FileZilla alebo iným. Ak neviete ako na to, v našej podpore je k dispozícii aj teno článok Pripojenie sa na FTP účet cez FTP klienta Filezilla.

4. Po pripojení sa na FTP otvorete adresár www_root, ktorý tam je pripravený. Do adresára www_root prekopírujte adresáre a súbory WordPressu, ktoré ste stiahli.

5. V internetovom prehliadači zadajte adresu vašej web stránky a navštívte svoju web stránku. Napríklad www.vasadomena.sk. Zobrazí sa vám obrazovka s inštaláciou WorPressu. Postupujte podľa pokynov na obrazovke. WordPress vás postupne vyzve na zadanie názvu web stránky, zadanie prihlasovacieho mena a hesla, zadanie emailu a zadanie údajov pre databázu. Pri inštalácii WorPressu budete musieť zadať názov databázy, prihlasovacie meno do databázy a heslo do databázy. Všetky tieto údaje k MySQL databáze nájdete v Zákazníckej zone.

6. Po skončení inštalácie bude vaša nová web stránka funkčná. Pre spravovanie a úpravu obsahu vašej web stránky sa budete musieť prihlásiť do systému WordPress. Ten nájdete na adrese www.vasadomena.sk/wp-admin. Ak teda máte napríklad doménu lacneknihy.sk, váš web bude na adrese www.lacneknihy.sk a do WordPressu sa budete môcť prihlásiť cez adresu www.lacneknihy.sk/wp-admin